your movie guide

lapsus lapsus skomentował(a) We mgle

Najważniejsze to zinterpretować film wg własnego uznania, pomijając to co najistotniejsze dla wymowy filmu.

lapsus lapsus skomentował(a) Belle Epoque (2)

Po drugim odcinku. Zbyszek stonoga powiedziałby - ja mam to kurwa w piździe!

lapsus lapsus skomentował(a) Klątwa jeziora Tukum (8)

Ma coś z klimatu "Filmu o chodzeniu po lesie zimą"Michuka, ale nie jest tak radykalny pod wzgledem formy.

lapsus lapsus napisał(a) o Klątwa jeziora Tukum (8)

Koronkowa robota ludzi z Pal Hajs TV. Na poły dokument i fabuła ze znanymi raperami Bonusem BGC i Body Christem w rolach głównych. Przygody kolegów z kamperem są okraszone złotymi myślami w stylu "Praca powinna być lżejsza niż sen" lub "kościół lutorian, tych od Marcina Lutra, niechrześcijańska religia". Jest bimber i browar, ale brak seksu. Taki męski wypad ma jednak swoje minusy. Coś dla miłośników Blair Witch Project lub :Paranormal Activity.

8 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Klątwa jeziora Tukum

8 gwiazdki

lapsus lapsus dodał(a) zwiastun filmu Klątwa jeziora Tukum

Zwiastun: Klątwa jeziora Tukum

lapsus lapsus napisał(a) o Moonlight (6)

Oklepany ze wszystkich stron temat homoseksualizmu bardziej przeszkadza niż pomaga temu lirycznie pięknemu filmowi o zwykłym życiu. Tak to jest jak się płynie głównym nurtem.

6 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Moonlight

6 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Milczenie (7)

Po prostu - piękny , długi film o czymś, a nie o niczym.

7 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Milczenie

7 gwiazdki

lapsus lapsus skomentował(a) Ostatnia rodzina (7)

Wszyscy rzucili się na Tomasza po książce Grzebałkowskiej jak wsciekłe psy, chociaż tam nie było takiego obwiniania, raczej Zdzisław tam obrywał. Ale zrobić z niego debila? No tak, nie ma kto wytoczyć procesu o zniesławienie. Tyle, że nie rozumiem rezysera, że na to pozwolił. Czy chodziło o wywołanie atmosfery skandalu i dyskusji? "Przedsiębiorstwo Beksińscy"? Wątpię, by Matuszewski był takim cynikiem. Raczej młody reżyser za bardzo zaufał aktorom i Ogrodnik dał ciała. Wielka szkoda.

lapsus lapsus skomentował(a) Paternalizm a rebours

no, że o śmierci, o traumie, o niewykorzystanych tak naprawdę relacjach, poczuciu winy, bólu po stracie, tęsknocie na granicy szaleństwa, wiesz - tennpies, te dzieci , ten trupi makijaż, ten potwór z innego świata, to zupełnie zmienia perspektywę

lapsus lapsus skomentował(a) Paternalizm a rebours

Uważasz, że to w całości jest o traumie?

lapsus lapsus skomentował(a) Paternalizm a rebours

Ona nie zmienia swego zycia na zewnątrz tylko wewnątrz, w środku się zmienia. Najpierw piszesz, że nie jest smutna, potem, że jest na skraju załamania. Dobra, ale to ją ratuje.

lapsus lapsus napisał(a) o Belle Epoque (2)

Co do pierwszego odcinka to jak powiedział Zbyszek Stonoga: to jest kurwa dramat! Na wspólnej i Klan was tak nie wydymały jak Belle Epoque was wydyma! Małaszynki cały czas gdzieś łazi i z kimś się wita. Jest odrobina nadziei, że w drugim odcinku przestanie. Do Cieleckiej nie doczekałem, bo usnąłem. Powiedzieć, że to tevauenowskie gówno to nic nie powedzieć! A tak się fajnie zapowiadał pomysł z retro kryminałem!

2 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Belle Epoque

2 gwiazdki

lapsus lapsus skomentował(a) Paternalizm a rebours

Kurna, jak napisałaś Sandra, to myslalem, że walłem byka, ale sprawdziłem, że to jest Ines Conradi. Dzięki za reckę, przecież ani Słaowacki ani Toni Erdmann nie muszą zachwycac, jednak jakieś tam plusy mają obaj..

lapsus lapsus opublikował(a) recenzję filmu Toni Erdmann

Paternalizm a rebours W pierwszej scenie filmu „Toni Erdmann” pewien starszy pan udaje przed kurierem z przesyłką, że jest ich dwóch i że ten drugi specjalizuje się w przesyłkach z ładunkiem wybuchowym. Przeczytaj artykuł

lapsus lapsus ocenił(a) Agnieszka

3 gwiazdki

lapsus lapsus ocenił(a) Studnia i wahadło

6 gwiazdki

pokaż więcej